درباره نخبگان خلاقنخبگان     خلاق

 

 

نخبگان خلاق در پی ارتقاء مهارت های شرکتداری، تسریع شتاب هسته های کارآفرین، پرورش خلاقیت کودکان و تقویت مهارت های فنی و مهندسی می باشد.

 

 

نیازسنجی

در سالیان اخیر دنیای کسب و کار با ورود شرکت های دانش بنیان دچار تغییرات و پویایی زیادی شده است. این شرکت ها معمولاً با تکیه بر سرمایه کم و بوسیله جوانان مستعد در زمینه های مختلف طراحی و راه اندازی می شوند. جوانانی که در تلاشند که با کمترین سرمایه، ارزش افزوده بالایی خلق کنند. مسیر حرکتی اکثر آن ها از ایده های کوچک شروع می شود و در صورت مساعد بودن زمینه های رشد می توانند ارائه دهنده خدمات و محصولاتی باشند که در حال حاضر در هیچ جای بازار ارائه نمی شود.

استارت آپ ها در حین تأسیس و شکوفاسازی ایده، درگیر موانع و مشکلات زیادی خواهند بود. چنانچه مدیران و تصمیم گیرندگان نهایی نتوانند آن ها را مدیریت کنند، می تواند منجر به شکست کسب و کار آن ها شود. بنابراین ضروری است که علاقمندان ورود به این حوزه بتوانند مهارت های مدیریتی و راهبری استارت آپ را بیاموزند.

مهارت هائی در کلیه زمینه های بارورسازی قوه خلاقیت و نوآوری، ایده پردازی، تشکیل تیم، تعریف چشم انداز و اهداف شرکت، تدوین استراتژی، تأمین زیرساخت های مدیریت شرکت، تدارک پلت فرم های تکنولوژیک ایده، ساخت نمونه، جذب سرمایه، رویه تبلیغات، نیازسنجی و مطالعه بازار، فروش و تولید انبوه، خدمات پس از فروش و غیره. بدین ترتیب می توانند همزمان با راه اندازی و حین توسعه شرکت، آن ها را به کار گیرند.

 

مأموریت نخبگان خلاق

عموماً شرکت های نوپا زمان و هزینه کافی جهت کسب تمامی ملزومات مدیریت و شرکت داری را ندارند. بدین منظور "نخبگان خلاق" با درک این نیاز و با پشتوانه فعالیت چندین ساله خود در مجموعه شرکت های دانش بنیان و با بهره گیری از اساتید با تجربه صنعتی و همچنین ارتباطات گسترده با قریب به 300 شرکت نوپا و دانش بنیان در سطح کشور، اقدام به آموزش مباحث کلان مدیریت و شرکت داری نوین دانش بنیان نموده است.

بدین منظور، "نخبگان خلاق" مأموریت خود را در چهار حوزه زیر تعریف نموده است:

 

شایان ذکر است که "نخبگان خلاق" در کنار فعالیت های آموزشی خود، به ارائه مشاوره های فنی و همچنین خدمات تخصصی در حوزه های مذکور نیز مشغول است. امید که در هموارسازی مسیر راهیابی هر چه پُربارتر کارآفرینان به فضای کسب و کار، گام کوچکی برداشته شود...